معضل مامان

مادر شاغل یا ماندن در خانه مادر؟ زمانی که من یک مادر شاغل بودم تنها چیزی که به آن فکر می کردم این بود که وقت بیشتری را با پسرم بگذرانم و اکنون که مادر من در خانه هستم ، فکر می کنم وابستگی مالی چقدر وحشتناک است. شیطان ذهن همیشه در چیزهایی که ندارد مرتعهای سبزتر جستجو می کند. بنابراین تنها راهی که می توانم کنترل اسبهای وحشی را در دست بگیرم این است که خودآگاهی داشته باشم و از لیست طبقه بندی شده اولویت ها در هر زمان معین دیدن کنم.

یک پایگاه داده عظیم در اینترنت در مورد مادر شاغل در مقابل مادر ماندن در خانه وجود دارد. اکنون که کمی از هر دو جهان را تجربه کرده ام ، باید بگویم هر کدام مزایا و معایب خاص خود را دارند و این واقعاً یک امر شخصی است. به عنوان یک مادر شاغل ، بحث معمول میز ناهار با همکارانم که مادر بودند ، کمبود وقت دائمی برای انجام کارهای حساس در خانه ماندن مادران بود – وقت گذاشتن برای بچه ها ، خانه داری خوب ، آشپزی و سرگرمی. اکنون که من مادرم در خانه هستم و شبها مرتباً فرزندم را برای بازی بیرون می برم ، با مادران دیگری ملاقات می کنم که زمانی زنان شاغل بودند و بارها موضوع مورد علاقه تمایل به شروع دوباره کار است.

حدس می زنم فقط زنان هستند که باید با این تصمیم روبرو شوند و هرگز مرد. ماده همه گونه های روی کره زمین در درجه اول مسئول پرورش فرزندان هستند. این بدان معنا نیست که نر ناتوان است. طبیعی است که زایمان کسی است که پیوندی ناگسستنی از دوران جنینی با کودک دارد و شاید به همین دلیل است که مسئولیت اصلی بر عهده اوست.

چند نسل قبل ، می گویند حتی یک نسل قبل زمانی که مادرم مادری هم سن و سال من بود ، اکثر زنان با این واقعیت که پس از فارغ التحصیلی ازدواج و سپس خانه و بچه ها می آید کاملاً راحت بودند. این زندگی آنها بود و در این مورد کاملاً پیچیده نبود. در مسئولیت ها ، زن به عنوان سرپرست و مرد به عنوان ارائه دهنده ، تقسیم بندی واضحی وجود داشت. عوارض از آنجا شروع شد که زنان تصمیم گرفتند به حوزه مردان وارد شوند و مسئولیت های مساوی را برای به دست آوردن نان نیز شروع کردند. با مسئولیت های اضافی ، تغییری در شیوه های پرورش ایجاد شده است. این موارد همچنین باعث تغییر در مسئولیت های مرد شده است.

از دو نسل قبل که اکثر مردان از انجام کارهای خانه خودداری می کردند ، مردان امروزی در آشپزی ، نظافت ، خشکشویی و کارهای مختلف خانه کمک می کنند. اگر زنان به راحتی مسئولیت های اضافی خارج از خانه را پذیرفته اند و به آنها تسلط پیدا کرده اند ، پس چگونه رهایی از بارهای احساسی ناشی از سازش با پرورش از دست اول بسیار دشوار است. در حالی که ما در مسئولیت های تازه بدست آمده در خارج از خانه به خوبی تکامل یافته ایم و با آن سازگار شده ایم ، باید منتظر ماند و دید که چگونه در جنبه های احساسی تکامل می یابیم. انداختن این چمدان هنوز راه زیادی در پیش دارد.منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *