موقعیت زندگی شما چیست؟

خب چطوری حال می کنی؟ آیا همه چیز برای شما خوب پیش می رود؟ آیا زندگی انتظارات شما را برآورده می کند؟

چگونگی پاسخگویی به این سوالات از دیگر موارد به عزت نفس شما بستگی دارد. احساسی که نسبت به خود دارید ؛ مجموعه مهارت ها و سطح اعتماد به نفس شما ؛ به طور خلاصه ، عزت نفس شما اگر احساس می کنید عزت نفس شما در سطح پایینی قرار دارد ، بخوانید زیرا این مقاله من همان چیزی است که شما به دنبال آن هستید و قطعاً به شما در مسیر آینده ای مثبت کمک می کند.

طرز فکر و احساس شما در مورد خود بر همه زمینه های زندگی شما تأثیر می گذارد و مهمتر از همه ، بر رفتار و عملکرد شما تأثیر می گذارد. اگر همه چیز برای شما خوب پیش می رود ، روزهای شادی داشته باشید! اگر از طرف دیگر زندگی آنطور که دوست دارید پیش نمی رود ، ممکن است بخواهید موقعیت فعلی زندگی خود را ارزیابی کرده و عناصر مشروطی را که می تواند شما را از خوشبختی ، موفقیت و زندگی که سزاوار آن هستید باز دارد ، بررسی کنید.

دکتر توماس هریس یک روانپزشک و نویسنده کتاب پرفروش بود ، من خوبم – شما خوب هستید ، بر اساس نظریه تحلیل رفتار متقابل ، توسعه یافته توسط دکتر اریک برن. هریس در کتاب خود چهار موقعیت زندگی را مشخص کرد و پیشنهاد کرد که اکثر مردم زندگی خود را در من خوب نیستم – شما خوب هستید موقعیت ، منجر به واکنش های ناکارآمد به دیگران و شرایط زندگی می شود.

من قصد ندارم شما را با تحلیل عمیق روانشناسی مشکل سازم ، اما شما را با چهار موقعیت غالب زندگی که توسط هریس مشخص شده اند آشنا می کنم. این به شما کمک می کند تا تمرکز کرده و موقعیت زندگی خود را در نظر بگیرید. این به شما کمک می کند تا راهی برای شادی بیشتر و موفقیت بیشتر برنامه ریزی کنید.

در کتاب خود ، هریس “OK Corral” را در قالب شبکه ای که چهار موقعیت زندگی را مشخص می کند ، مشخص می کند. من موقعیتهای زندگی را در زیر بیان کرده و ویژگیها و ویژگیهای غالب هر یک را مشخص کرده ام ، که به شما امکان می دهد وضعیت خود را ارزیابی کنید. هیچ درست یا غلطی برای هر موقعیت وجود ندارد. آنها به سادگی توصیفی هستند و ویژگی های مرتبط را آشکار می کنند.

من خوب نیستم – تو خوب هستی

هریس این را یک موقعیت مطیع مرتبط با عزت نفس پایین توصیف می کند. افرادی که در این موقعیت زندگی قرار دارند اغلب جذب حرفه هایی می شوند که می توانند خود را با دیگران احاطه کنند که بیشتر از آنها مشکلات دارند. آنها به احتمال زیاد ویژگی های “مردم پسند” را نشان می دهند و خوشحال می شوند که به این دلیل شناخته شوند. کسانی که در این موقعیت هستند به احتمال زیاد مسئولیت عدم موفقیت دیگران را تحت مسئولیت خود می پذیرند. آنها به احتمال زیاد نیازهای دیگران را بالاتر از نیازهای خود قرار می دهند و می توانند بیش از حد پاسخگو باشند. به طور معمول ، آنها ممکن است به پیشرفت شخصی خود توجه نکنند و از چالش های شخصی اجتناب کنند.

من خوب نیستم – تو خوب نیستی

این یک موقعیت منفعل/تهاجمی است. این عنصر مطیع را در موقعیت قبلی تصدیق می کند و با عزت نفس پایین همراه است. این شامل یک قضاوت منفی در مورد دیگران است. کسانی که این موقعیت زندگی را دارند به طور کلی نسبت به زندگی احساس ناامیدی می کنند و در مواجهه با دیگران در اطراف خود می توانند ریاکار باشند. این می تواند موقعیتی باشد که برای کسانی که نقش مدیریتی یا نظارتی دارند مشکل ساز باشد ، زیرا اغلب نظرات منفی در مورد همکاران شغلی و توانایی های آنها برای پیشرفت دارند. آنها معمولاً هنگام برقراری ارتباط با کسانی که به آنها گزارش می دهند از لحن منفی استفاده می کنند. آنها ممکن است این دیدگاه را داشته باشند که همه این مشکل را دارند و نه آنها.

من خوبم – تو خوب نیستی

کسانی که در این موقعیت زندگی می نشینند ، معمولاً در مورد دیگران قضاوت و پرخاشگر هستند. آنها همچنین ممکن است صفات مشابهی را در دو موقعیت اول زندگی نشان دهند. آنها به احتمال زیاد از به عهده گرفتن مسئولیت های جدید اجتناب می کنند و ممکن است در برخورد با دیگران ، به ویژه کسانی که در موقعیت کاری به آنها گزارش می دهند ، راهنمای باشند. آنها احتمالاً نظرات منفی در مورد سرپرستان و روسای خود ایجاد می کنند و ممکن است از اضطراب رنج ببرند. آنها غالباً اعتماد به نفس ندارند و می توانند خود را در حالت افسردگی آماده کنند.

من خوبم – شما خوب هستید

این مکان به عنوان موقعیت ایده آل برای حضور توصیف می شود. افرادی که دارای این موقعیت زندگی هستند دارای درجه بالایی از هوش هیجانی هستند. آنها عموماً دارای سلامت جسمانی ، محرمانه و راحت در پوست خود هستند. آنها سطح بالایی از خودآگاهی را نشان می دهند و برای خود و دیگران احترام زیادی قائل هستند. آنها به احتمال زیاد قضاوت نمی کنند و دیگران را همانطور که هستند می پذیرند. آنها ویژگی های رهبری قوی را نشان می دهند و به توانایی دیگران برای موفقیت اعتقاد دارند. این یک موقعیت روشن زندگی است و به احتمال زیاد منجر به شادی بیشتر شخصی می شود.

نتیجه گیری

برای تأکید مجدد ، آنها موقعیت صحیح یا غلطی برای زندگی ندارند ، اما مراجعه به OK Corral می تواند در ارزیابی شرایط احساسی و میزان عزت نفس شما مفید باشد. در واقع شما ممکن است در هیچ یک از موقعیت های زندگی قرار نگیرید و ممکن است برخی یا همه ویژگی ها را در موقعیت زندگی به صورت زمینه ای نشان دهید. با این اوصاف ، ممکن است به راحتی به توافق برسید من خوبم – شما خوب هستید به نظر می رسد موقعیت سالم ترین مکان است و به احتمال زیاد شادی شخصی بیشتری را ایجاد می کند.

بعدش چی؟

آنچه بعد اتفاق می افتد کاملاً به انتخاب شخصی بستگی دارد – فقط شما می توانید تصمیم بگیرید که تغییرات مورد نیاز برای اتخاذ موقعیت قدرتمندتر زندگی را انجام دهید. ممکن است بر این باور باشید که تغییر برای شما امکان پذیر نیست ، اما این فقط یک الگوی تفکر اشتباه و عادی است. تغییر همیشه امکان پذیر است و هرگز دیر نیست – تنها چیزی که نیاز است یک تغییر ذهن است ، مانند حرکت به دنده بالاتر هنگام رانندگی. وقتی بدانید چگونه این کار را انجام دهید ، آسان می شود. در وهله اول توصیه می کنم یک نسخه از کتاب هریس را تهیه کنید ، که درک بیشتری از اصول مورد بحث در اینجا ایجاد می کند.

برای موفقیت شما – انتخاب با شماست …منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *